Har sedan dess haft influensa-liknande symptom

Hej, jag skriver åt min faster då hon inte har Facebook

Hon är 69 år och har tagit 5 sprutor av Pfizer varav den femte sprutan för drygt 3 månader sen, lite mindre.

Hon har sedan dess haft influensa-liknande symptom: ont i kroppen, förkyld, hosta till och från och feber.
VARJE DAG vaknar hon med detta!
Hon säger att man i varje län rekommenderas att få en halv dos som den 5e sprutan men hon måste garanterat fått mer.
Jag har sökt ÖVERALLT efter svar då hennes läkare ger henne smärtstillande och tar prover med uppmuntran att vila och att det kommer vända.

Vad jag fått fram innebär att hon fått en överdos av vaccinet vilket medför ett överaktiv immunförsvar som skapar infektion i kroppen och den sjukdomskänslan.. Läkaren kan inte svara på hur mycket hon fått, då detta inte registrerats utan bara att hon fått den.
Det är helt GALET!
Vad gör man?
Någon annan som har liknande? Hur lång tid tar de innan man ridit ur stormen?

Dela gärna!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp

Berättelser